Bezfalcové dvere – designový doplnok interiéru

Bezfalcové dvere sú riešením pre náročného zákazníka, ktorý ocení to, že dvere v zatvorenom stave zachovávajú jednotnú plochu so zárubňou. Sú jedným z najexkluzívnejších riešení dverných otvorov. Poslednú dobu sa obzvlášť využívajú tam, kde má byt interiér originálny, moderný a štýlový. A v čom je rozdiel oproti obyčajným dverám? Na zavretých štandardných dverách zostáva dverné krídlo “na zárubni”. Na bezfalcových je dverné krídlo “zapustené” hlbšie do zárubne, preto je s ňou v jednej rovine.

Nová konštrukcia skrytých záveskov umožňuje úplné otvorenie dverí a zároveň pri zatvorení skryté závesy nerušia celistvú plochu dvier a zárubne. Interiérové dvere týmto zdanlivým detailom získavajú takú designovú šťavu, ktorá bude v interiéri znamenať viac, než očakávate. Závesky novej konštrukcie umožňujú 3D nastavenie vo všetkých smeroch, čím je umožnené dokonalé nastavenie dverného krídla. K dverám sa dodáva aj bezfalcová obložka, magnetický zámok so skrytým jazýčkom a protiplechom.

Typy dverí

Ešte nedávno ste mohli bezfalcové dvere obdivovať najmä v design centrách, luxusných hoteloch či reštauráciách a väčšinou tiež tam, kde mal hlavné slovo architekt alebo designer. Dnes sa však na bytového designera môžete zahrať sami a ľahko túto modernú variantu dverí začleniť do svojho interiéru. Tento typ dverí sa nedá osadiť do bežnej falcovej zárubne.

Bezfalcové dvere už nájdete aj v našej štandardnej ponuke. Pokiaľ máte radi moderne čistý štýl so zreteľnými líniami a kontrastmi, dvere bez falcov vám do tohto konceptu výborne zapadnú.

Zaujal vas naš článok? Veríme, že sa vám rovnako bude páčiť aj naša práca. Presvedčte sa na vlastnej koži.

zľava 30%
len do 30.júna