Biele interiérové dvere – súčasný módny trend

Pri zariaďovaní interiéru sú v súčasnej dobe veľmi vyhľadávané predovšetkým pre ich nadčasovosť a neutrálnosť, biele dvere sa hodia k väčšine farieb a dekorov. Dvere bielej farby v interiéri vždy vyniknú a dodajú interiéru nádych elegancie a štýlu. Taktiež pôsobia minimalisticky, čisto a jednoduchšie sa k nim volia ďalšie prvky interiéru.

Tak ako aj pri iných farebných dekoroch interiérových dverí si môžete vybrať z rozličných variant, či už plné hladké dvere bez skla alebo zasklené v rôznych modeloch. Veľmi pekne vyniknú biele kazetové dvere, ktoré budú očarujúco pôsobiť v klasicky zariadenom interiéri. Biele kazetové dvere tiež pekne doplnia interiér v škandinávskom alebo vintage štýle. V modernom interiéri nájdu uplatnenie často vyhľadávané biele dvere s vysokým leskom. V interiéri s označením minimalizmus môžeme zvoliť pri stene bielej farby bezfalcové biele plné hladké dvere so skrytými zárubňami. Dvere tak budú v jednej rovine so stenou, a budú vytvárať zaujímavý efekt, akoby so stenou splývali.

Obľúbené dvere

V súčasnosti sú veľmi obrúbené rámové dvere, pre svoje kvalitatívne vlastnosti a prijateľnú cenu. Rámové dvere pôsobia moderne a hodia sa k väčšine štýlov. Biele rámové dvere s tenkými horizontálnymi pásikmi skla sú vhodnou alternatívou, ak nepreferujete dvere s veľkou plochou zasklenia.

Keď sa vám však nepáčia interiérové dvere so sklom a chcete sa vyhnúť fádnemu dojmu obyčajných bielych hladkých dverí tak si môžete zvoliť rámové dvere bez skla v rôznych modeloch alebo plné hladké matné biele dvere s jemnou drevo štruktúrou. Takýto jemný vzor jednoduchosť bielych dverí oživí. Jednoduché plné hladké biele dvere môžu niekedy trochu pôsobiť’ dojmom nemocenských dverí, všetko závisí však v akom štýle je zariadený byt či dom. Niekedy môžu takéto jednoduché biele dvere práve podporiť jedinečný charakter daného interiéru. Každý byt alebo dom môže mat’ iný štýl, preto je potrebné vyberať dvere, ktoré sa k nemu hodia.

Biele dvere

Na čo by si mali dať zákazníci pri výbere dverí do bytu alebo domu špeciálny pozor?

Odporúčame navštíviť firmu, ktorá ponúka dvere. Vidieť ich naživo je skutočne dôležité. Nechať si vysvetliť jednotlivé materiálové prevedenia a druhy kovania. Spýtať sa, čo je zahrnuté v cene, či je tam magneticky zámok, prah, aké je použité kovanie či falcové alebo bezfalcové.

Pri umiestnení interiérových dverí je vhodné rešpektovať niekoľko zásad:

  • dvere sa majú otvárať z väčšej miestnosti do menšej, aby pri otvorení bol výhľad na najväčšiu časť miestnosti
  • medzi dverným krídlom a stenou, prípadne nábytkom minimálne 15 centimetrov
  • dvere do kúpeľne by sa mali otvárať smerom von

 

 

Zaujal vas naš článok? Veríme, že sa vám rovnako bude páčiť aj naša práca. Presvedčte sa na vlastnej koži.

zľava 30%
len do 30.septembra