Interiérové dvere premenia vaše bývanie

Pocit súkromia, viac kľudu, príjemný dotyk aj pekný vzhľad – to sú vlastnosti, ktoré by mali spĺňať moderné interiérové dvere. Ich výberu je dobré venovať veľkú pozornosť, musí nielen dobre slúžiť, ale veľa rokov sa na ne budete pozerať. Preto prinášame niekoľko typov a rad, čomu sa pri rozmýšľaní venovať.

Ponuka interiérových dverí je v súčasnosti taká široká, že si vyberie naozaj každý. Keď sa rozhodnete pre rustikálny štýl alebo pôjdete do supermoderného celoskleneného riešenia, mali by interiérové dvere plniť nielen funkciu estetickú, ale aj vysoko funkčnú. Rozhodne sa vyplatí zoznámiť a inšpirovať sa aj s menej tradičným riešením. Interiérové dvere dnes už totiž zďaleka nemusia byť len v otváracej variante. Pokiaľ’ potrebujete ušetriť miesto, problém vyriešia posuvné dvere. A to ako zásuvné do púzdra, tak i v prevedení posuvu na stenu. S posuvnými dverami sa nestane, aby v rohoch chodieb či miestností do seba dvere narážali.

Pri výbere posuvných dverí nie ste obmedzení ani z hľadiska prevedenia či členenia. Prakticky všetky otváravé dvere je možné vyrobiť aj v posuvnej variante. Zaujímavým riešením v interiéri je presklená stena. Môže ísť o jednoduchšiu variantu napríklad otváravých dverí s horným svetlíkom, tak o náročnejšiu kombináciu s bočnými svetlíkmi. Presklená stena predovšetkým výborne presvetlí interiér a poskytne pocit väčšieho priestoru.

Interiérové dvere

Materiál a povrch interiérových dverí

Ponuka interiérových dverí je neobyčajne široká. Môžete si zabezpečiť dvere vyrobené z papierovej voštiny, ktoré sú lacné a určené len pre malé namáhanie, tak odolné dvere z plnej či dutinkovej DTD dosky, ktoré odolajú ako bežnému používaniu, tak aj prerazeniu.

Dôležitým technickým parametrom je kvalita povrchovej úpravy. Veľmi dobrý pomer kvality a ceny poskytujú CPL lamina v hladkom či štruktúrovanom 3D prevedení, ktorá aj na dotyk evokuje príjemný pocit dreva. Podstatný je fakt, že povrch je nie len odolný proti mechanickému poškodeniu, ale vykazuje aj vysokú stálofarebnosť.

posuvné dvere

Krása je v detailoch

Pri výbere interiérových dverí je potrebné si premyslieť z hľadiska vzhľadu každý detail. Nejedná sa len o farbu dverí a zárubní, dôležitý je tvar kovania, voľba ornamentového zasklenia, ozdobné frézovanie, kovové pásky, výplňové kazety a detaily. Rozhodne môžeme odporučiť navštíviť pred samotným nákupom tiež predajne dodávateľov a osobne si pozrieť vystavené vzorky. Môže to byť zaujímavé nielen ako inšpirácia pre netradičné riešenie. Dôležité je pozrieť si precíznosť remeselného spracovania a detailov, ako je prevedenie exponovaných hrán či kvalita a spracovanie prechodov. Pokiaľ’ si kúpite interiérové dvere len podľa internetovej prezentácie, môžete byť sklamaní.

Zaujal vas naš článok? Veríme, že sa vám rovnako bude páčiť aj naša práca. Presvedčte sa na vlastnej koži.

zľava 30%
len do 30.septembra