Razený dekoratívny betón

Razený betón je systém, ktorý používa betón ako základový materiál na získanie monolitickej dlažby rôznej farby a vysokej estetickej hodnoty. Razený betón má dlhú životnosť bez náročnej údržby, kedyže je odolný voči všetkým poveternostným podmienkam, mrazu i slnku, olejom i kyselinám.

Neveríte, že razený betón dokáže byt’ elegantný?

Veru dokáže a navyše, ušetríte si nemálo nákladov a to najmä vtedy, ak hľadáte riešenie pre spevnené plochy okolia vášho domu. Preč je trend zámkovej dlažby. Prichádza razená betónová dlažba, ktorá svojim povrchom dokáže imitovať aj prírodný kameň.

Využitie a výhody

Použitie razeného betónu sa však predovšetkým hodí všade tam, kde je potrebná spoľahlivá funkčnosť ciest či chodníkov, ich pevnosť a dlhá bezúdržbová životnosť’. Nakoľko ide o monolitnú betónovú dosku, razená dlažba dosahuje vynikajúce výsledky najmä pri riešení veľkých silne zaťažovaných plôch. Jej výstavba môže byt’ aj východiskom pre namáhané parcely, pretože sa neprepadáva a neprerastá trávou. Taktiež nie je potrebné ukončovať ju podpernými obrubníkmi zapustenými do zeme, ako je to pri ukladaní zámkovej dlažby. Razený, čiže ľudovo povedané opečiatkovaný betón, je odolný voči oderu a jeho monolitický charakter eliminuje vznik nerovností na jej povrchu, v doske sa netvor a priehlbiny ani trhliny.

Široké portfólio farieb a tvarov

Pomenovanie razený betón vzniklo z anglického Stamp — beton a je odvodené od technológie jeho výroby a to preto, že po jeho vyliatí na plochu sa do jeho ešte nestvrdnutého, plastického povrchu otláčajú pripravené matrice so vzormi. Matrice alebo inak raznicové dielce sú rôznych tvarov, čo dáva priestor pre veľkú variabilitu vzorov a splní vysoké očakávania investora. Imitovať tak možno nielen dlažobné kocky, ale i bridlicu, či dokonca drevené dosky. Farebnosť povrchu zaručuje obsah farebného tvrdidla a následnou impregnáciou a to v dvoch vrstvách. Závisí to od vašej kreativity — pri realizácii dlažby môžete kombinovať rôzne farby, textúry, tvary a vzory a priniesť’ tak svojmu domovu osobitý charakter. Vďaka unikátnej technológii má razený betón extrémnu stabilitu farieb v čase. Ďalšou veľkou výhodou razenej dlažby je jej jednoduchá údržba. Nakoľko ide o monolit nehrozí v nej prerastanie trávy, ale dokonca ani usádzanie machu.

Dlažba, ktorá znesie tony

Technológia razeného betónu umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky aj pri plochách s extrémnejšou záťažou. Betón sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku a je vhodný nielen na chodníky a terasy, k bazénom, na príjazdové cesty, namáhané parcely ale navyše aj pre vaše garáže či dokonca vnútorné bazény. Tým, že ide o monolitickú dosku, dosahuje sa vysoká pevnosť a eliminujú sa nerovnosti, ktoré môžu vznikať pri klasickej zámkovej dlažbe. Vďaka monolitickej konštrukcii má razený betón zvýšenú odolnosť proti oderu a nevznikajú na ňom žiadne prepady plochy.

Získajte dlažbu, ktorá bude vyzerať skvele a nadčasovo aj po desaťročiach.

Zaujal vas naš článok? Veríme, že sa vám rovnako bude páčiť aj naša práca. Presvedčte sa na vlastnej koži.

zľava 30%
len do 30.apríla