voda

Šetrič vody – ušetrite spotrebu až do 70%

Voda je najdrahším klenotom matky Zeme. To platí nie len pre vedecké práce, ale aj pre peňaženku bežného občana. Každý by mal s vodou pokiaľ je to možné šetriť. S touto myšlienkou pracovali aj technológovia firiem, ktorí prišli s inovatívnym riešením batériových perlátorov alebo šetričov vody.

Pokiaľ nie ste majiteľom studne, určite ste sa niekedy rozhorčili nad cenami vodného a stočného. Čím väčšia rodina, tým viac platíte. Ako na vode ušetriť a pritom sa neobmedzovať?

Ako to funguje?

Perlátor je súčasť vodovodnej batérie, ktorá na jej konci zaisťuje prevzdušnenie vody a súvislý vodný prúd. Perlátor – „šetrič vody” je založený na regulácii prietoku a zároveň intenzívne prevzdušňuje prúd vody v kohútikoch. Voda tak tečie po obvode dutého valca, vďaka čomu dochádza k ilúzii plného prúdu a úspore až 70% teplej a studenej vody. Šetriče vody majú nastaviteľný prietok — svoju spotrebu si regulujete podľa seba!

Kam sa krotiteľ cien vodného a stočného hodí?

Šetriče vody sa hodia jednoducho všade tam, kde používame prúd vody.

Koľko ušetrím a koľko za to zaplatím?

Všetko záleží na vašej spotrebe vody. Všeobecné výsledky ukazujú, že úspora štvorčlennej rodiny môže rok dosiahnuť až 350 Eur/rok a to za minimálnu počiatočnú investíciu, ktorá sa behom troch mesiacov splatí sama!

voda

Šetrič na vodovodné batérie

Tieto šetriče sa pripevňujú na koniec vodovodného kohútika rovnako ako obyčajný perlátor. Štandardne je šetrič nastavený na prietok 61/min. Podľa potreby si ale môžete objem prietoku vody zmeniť na 4,6,8,10,12 alebo 141/min. Vďaka jedinečnému prebublinkovaniu vody vôbec nespoznáte, že tečie menej vody. Údržba je naozaj veľmi jednoduchá. Stačí občas prepláchnuť biele sito, kde sa zachytávajú hrubé nečistoty nachádzajúce sa priamo vo vode.

Šetrič do spŕch

Voda prúdi cez regulačný prvok, kde je niekoľko malých otvorov, ktoré pôsobí ako sústava trysiek. Voda je následne trieštená, zvýši sa rýchlosť prúdenia vody. Voda dostáva rotáciu a následne vyteká cez sprchovú ružicu, opticky v nezmenenom stave. Nový šetrič je štandardne nastavený na prietok 10 l/min. Vy si ale podľa potreby môžete zmeniť prietok vody na 6, 8, 10, 12 nebo 141/min.

Šetrič na toalety

Vďaka WC STOPU sa dá ľahko presne regulovať množstvo spláchnutej vody podľa aktuálnej potreby od 0,5 litrov až do plného vypustenia nádržky. Plné spláchnutie nie je nijako obmedzené. Zariadenie sa inštaluje do nádržky a vizuálne sa pre užívateľa nič nemení.

S inštalovaným WC STOPom má každý užívateľ toalety presnú kontrolu nad množstvom vody, ktorú spláchol. S týmto jednoduchým zariadením je možné dosiahnuť až 7o% úspory vody na toalete.

Čo všetko ovplyvňujú šetriče vody v domácnosti:

  • neplatíte vodné za zbytočnú vodu
  • šetríte spodné vody na horšie časy
  • šetrite čerpadlo a elektrinu
  • šetríte energie na ohrev vody
  • šetríte boiler
  • znížite emisie o cca 15%
  • stačí menšia a lacnejšia akumulačná nádrž
  • stačí o tretinu až o polovicu menší solárny panel na ohrev vody
  • nižšie vodné = nižšie stočné

Zaujal vas naš článok? Veríme, že sa vám rovnako bude páčiť aj naša práca. Presvedčte sa na vlastnej koži.

zľava 30%
len do 31.mája