Vstavané skrine na mieru

Vstavané skrine na mieru si v poslednom čase užívajú veľkú popularitu. Ponúkajú predovšetkým maximálne využitie priestoru a doplnenie moderného designu interiéru či už sa jedná o malú garsónku.

Náš trh ponúka širokú paletu materiálov výplní ich dverí, úchytiek, vnútorného vybavenia , čo umožňuje ich montáž a využitie v celom interiéri, bez ohradu na to či sa jedná o chodbu, obývaciu časť alebo podkrovie.

Aká má byť vstavaná skriňa?

Výrobe vstavaných skríň a ich montáži priamo vo vašom príbytku, by malo predchádzať dokonalé plánovanie. V interiéri totiž treba nájsť vhodné miesto a navyše. rozumne sa snažiť využiť každý jeho centimeter. Ak chcete. aby vaša vstavaná skriňa bezchybne plnila svoj účel. nesmiete pri jej plánovaní zabudnúť na niekoľko maličkostí.

1. Jej ideálna hĺbka by mala byť 65 cm a skriňa by mali siahať až do stropu.
2. Vnútorné časti naplánujte tak. aby ste si vytvorili dostatok miesta aj na odevné doplnky.
3. Čím viac regálov do skrine umiestnite. tým väčší prehľad medzi uloženými veci získate.
4. Najpoužívanejšie odevy by ste si mali uložiť do výšky očí, aby ste ich mali dostatočne rýchlo po ruke.

Dvere vstavaných skríň sa vyrábajú v rozmanitej povrchovej úprave. Najčastejšie sa však stretnete s drevom v podobe laminovanej drevotriesky, lakovaným nábytkový sklom – Lacobel alebo zrkadlom. Povrch prírodného dreva je veľmi príjemný, často sa však skrine musia upraviť tak, aby ladili s ostatným nábytkom a tak sa ich povrch lakuje. V ostatných rokoch sa častejšie presadzuje minimalistický štýl jednoliateho farebného povrchu. Skvelým oživením takýchto povrchov môže byť kvetinový dekór v rovnakom farebnom tóne. Výnimkou však nie sú ani celosklenené dvere z matného bezpečnostného skla.

Výrobcovia a dodávatelia vstavaných skríň objednávateľovi poskytnú zostavu na mieru, dokonale prispôsobenú špecifickým podmienkam jeho príbytku. Pre vstavanú skriňu je tak typické, že využíva kompletný vyhradený priestor, ktorý nie je zmenšený o zadnú a v niektorých prípadoch ani o bočné steny Ani otvorené dvere týchto skríň neoberajú o voľnosť v priestore, pretože ich typickým znakom sú posuvné dvere, pohybujúce sa v koľajničkách na strope a v podlahe. Vzhľadom na svoje pozitívne vlastnosti, budú u vstavaných skríň posuvné dvere hrať ešte veľmi dlho prím.

Zaujal vas naš článok? Veríme, že sa vám rovnako bude páčiť aj naša práca. Presvedčte sa na vlastnej koži.

zľava 30%
len do 31.júla